"Kirsten og Hanne er ekstrem kompetente. Da vi besluttede os for at ville sælge, kontaktede vi fire forskellige mæglere på Frederiksberg, og efter mødet med dem, var vi ikke i tvivl. Hanne og Kirsten er meget reelle, og spiller med åbne kort. De virker ekstremt troværdige, hvilket er vigtigt for både søger og køber, hvilket vi vægter højt, da det skulle være en god salgs- og købsoplevelse. De ved hvad de taler om, har 100% styr på markedet og reagerer ekstrem hurtigt - vi har kunne komme i kontakt med dem, og få afklaret spørgsmål straks når de opstod. Derudover vil vi fremhæve det gode samarbejde vi har følt - vi blev taget med i hele processen, efter ønske, og havde en god sparring sammen, om fx timing og markedsføring, hvilket var et kæmpe plus for os. En ekstra detalje er deres kanon dygtige fotograf, der leverer billeder som i en boligreportage, hvilket flere potentielle købere også kommenterede på, så det er vi sikre på, var med til at skabe ekstra meget trafik. Alt i alt en super god oplevelse, og vi vil varmt anbefale, at bruge Kirsten og Hanne!"
*Kilde: Boligsiden, tilfredshedsmåling, 30-01-2019
Jeg har oplevet en fantastisk god service og vejledning i hele forløbet. Langt bedre end andre mæglere, jeg har været i kontakt med.
*Kilde: Boligsiden, tilfredshedsmåling, 05-11-2018
Kirsten Thomsen, hos Hanne Løye er meget dygtig, professionel. Jeg har set på flere lejligheder hos andre mæglere, som forsøgte at oversælge. Har set på 2 lejligheder med K T, og begge gange var jeg meget tilfreds. Hele vejen igennem købet har jeg følt mig tryg.
*Kilde: Boligsiden, tilfredshedsmåling, 04-02-2019