Velkommen til det gl. badehotel - Feriecentret Østersø Færgegård på Sydsjælland med 20 rummelige og velindrettede ferielejligheder af høj kvalitet. Roligt og fantastisk placeret i Kalvehave med lystbådehavnen stort set uden for døren, badestrand, ishus, LokalBrugs, originalt havnemiljø og en.. Læs mere...
Velkommen til det gl. badehotel - Feriecentret Østersø Færgegård på Sydsjælland med 20 rummelige og velindrettede ferielejligheder af høj kvalitet. Roligt og fantastisk placeret i Kalvehave med lystbådehavnen stort set uden for døren, badestrand, ishus, LokalBrugs, originalt havnemiljø og en fantastisk natur. I egen bil eller bus når du nemt de charmerende købstader Stege, Præstø og Vordingborg samt egnens store seværdigheder som fx. Møns Klint, Geocenter Møns Klint, Danmarks Borgcenter med Gåsetårnet, BonBon Land, Knuthenborg Safaripark, øen Nyord, Møn Golf Center, Liselund Slot, Kalvehave Labyrintpark, Thorsvang samlermuseum og Michelin restauranten Frederiksminde.
Når du køber Time-Share i Feriecentret Østersø Færgegård har du ret til at ansøge om medlemsskab af RCI Europe og herfra opkræves du et årligt medlemsgebyr. RCI Europe har 3.000.000 medlemmer og er tilsluttet 4.000 feriesteder i 90 lande og du får derved mulighed for at bytte fx. et par uger i Kalvehave til et par uger i Caribien eller hvor du nu har lyst til. Gennem flere år har Østersø Færgegård opnået RCI's udmærkelse for høj kvalitet, fin service og god vedligeholdelse. I Danmark er der 12 Time-Share feriesteder.
Der er også mulighed for at udleje sine faste 5 uger og herved oppebære lejeindtægt, som fratrækkes det årlige kontingent til Ejerforeningen.
Der er TV med 21 kanaler, WIFI i alle lejligheder, adgang til fælles vaskekælder med tørretumbler, billardkælder og legerum. I 2000 blev der etableret indendørs opvarmet swimmingpool inkl. sauna, solarium og opholdsareal. Alle faciliteter er gratis til rådighed for beboerne.
Du erhverver 1/10 af ejerlejligheden og har råderet over boligen i 5 faste uger fordelt over året.
Time-Share ferie er uden forpligtelser. Når du har købt din Time-Share - din 1/10 af ejerlejligheden - har du og din familie faktisk intet andet at tænke på end at få en god ferie. Den daglige ledelse sørger for at lejligheden står klar, når du og din familie ankommer.
Entre med skabe, hyggeligt og lyst køkken i sammenhæng med god spiseplads, opholdsstue med udgang til skøn terrasse mod havnen, stort soveværelse med skabe, godt værelse med skabe, praktisk depotrum samt et dejligt badeværelse med bruseniche, toilet og bademiljø.
Lejligheden har en god planløsning med fuld møblering med gedigne møbler, service og er beregnet til 4 personer.
Med en eminent god beliggenhed i stueplan med kig til lystbådehavnen og Mønsbroen er rammerne for din feriebolig perfekt.
# Periode 05 (Uge 06 - 16 - 34 - 35 - 48) kr. 50.000.. Læs mindre...