På Egelundvej 34 i 6705 Esbjerg Ø finder I denne dejlige og velindrettede villa på 137 boligkvadratmeter med tilhørende garage på hele 38 kvm. Her får I en bolig med gode rammer for familielivet, masser af plads både inde og ude samt en skøn vestvendt have, hvor eftermiddags- og aftensolen kan nydes. Som en særlig praktisk fordel betyder ejendommens placering, at der ikke er noget offentligt fortov, som I skal vedligeholde eller rydde for sne – det giver mere tid til at nyde huset og haven.
Boligen byder velkommen i et stort og praktisk bryggers med god plads til hverdagens gøremål og opbevaring. Herfra bevæger man sig videre til det rummelige køkken, som ligger i åben forbindelse med et stort spiseområde. Det giver et dejligt samlingspunkt i hjemmet med plads til både hverdagsmiddage, gæster og hyggelige stunder med familien.
Den hyggelige og rummelige stue har et dejligt lysindfald og en skøn udsigt til haven, så udelivet bliver en naturlig del af boligen. Stuens gode størrelse og udformning gør desuden, at der med en enkel skillevæg nemt kan etableres et ekstra værelse, hvis der skulle være behov for et kontor eller et tredje børneværelse.
Huset rummer i dag et stort og lyst badeværelse, gæstetoilet, to fine børneværelser samt et rummeligt soveværelse med gode indretningsmuligheder.
Udenfor venter den vestvendte have med masser af plads til leg, boldspil, grill og hyggelige sommeraftener. Hertil kommer den store garage på 38 kvm, som giver god plads til både bil, cykler, værksted og opbevaring. Som en ekstra fordel er taget på boligen skiftet.
Egelundvej 34 er kort sagt en rigtig god familievilla med en funktionel indretning, gode kvadratmeter og dejlige udearealer.
Kontakt os på 75159702 for mere information eller en fremvisning.