På Humlegårdsbæk 29 finder I en charmerende bolig med en dejlig beliggenhed, hvor både naturen og byen er inden for kort afstand. Her får I et hjem med masser af atmosfære, gode opholdsrum og en udsigt, som kan nydes fra flere steder i huset.
Boligen rummer i alt 149 m2 bolig fordelt på stueplan og udnyttet tagetage samt en kælder med gode disponible rum til opbevaring og hobbyaktiviteter. Huset er opført i 1948 og senere moderniseret, hvilket giver en god kombination af klassisk charme og funktionelle løsninger.
Husets naturlige samlingspunkt er køkkent, som ligger i forbindelse med stue og spisestue. Her er en god rumfornemmelse og et dejligt lysindfald, som skaber en hyggelig atmosfære i hverdagen. Fra opholdsrummene er der adgang til den store udestue, hvor udsigten virkelig kommer til sin ret. Her kan man sidde og nyde panoramaudsigten over området – uanset årstid.
Boligen rummer gode værelser hvoraf 2 af disse ligger på 1. salen, hvilket giver god plads til både børneværelser, hjemmekontor eller gæster. (I vores boligfilm bliver der fejlagtigt oplyst at 1. salen rummer 3 værelser). Derudover er der både badeværelse samt et gæstetoilet, hvilket gør hverdagen lidt nemmere for familien.
Kælderen byder på masser af anvendelige rum med god plads til opbevaring, vaskerum samt hobbyaktiviteter – perfekt til den pladskrævende familie.
Udendørs venter en let og overskuelig have, hvor der er plads til både afslapning og hyggelige stunder. Huset har to terrasser, så solen kan følges dagen igennem – den ene ligger ideelt til middagssolen, mens den anden ved køkkenet er perfekt til eftermiddags- og aftensolen.
Til ejendommen hører også garage og gode udbygninger, som giver ekstra plads til værksted, opbevaring eller fritidsprojekter.
Humlegårdsbæk 29 er kort sagt en bolig med masser af charme, en smuk udsigt og gode rammer for både familieliv og hverdag – samtidig med at I bor tæt på både naturen og byen.