Velkommen til denne skønne og velindrettede lejlighed, som uden tvivl er en af de bedst beliggende i bebyggelsen. Lejligheden ligger i den bagerste ejendom, trukket væk fra vejen, øverst oppe og som hjørnelejlighed. Her får man derfor en rolig og ugeneret beliggenhed med et flot lysindfald og en smuk udsigt til begge sider af ejendommen.
Den store sydvestvendte altan er et kapitel for sig. Her kan solen nydes det meste af dagen, og aftenen afsluttes med flotte solnedgange i helt private omgivelser. Altanen har desuden et integreret opbevaringsrum, perfekt til altanmøbler, opbevaring eller som ekstra depotplads året rundt.
Lejligheden byder på tre gode og rummelige værelser, et badeværelse med vaskesøjle samt et ekstra gæstetoilet. Køkkenet er lyst og funktionelt med plads til en mindre spiseafdeling, og den store stue fremstår både lys og indbydende med direkte udgang til altanen.
Boligen er velholdt og fremstår indflytningsklar, så man nemt kan flytte direkte ind og føle sig hjemme fra første dag.
Der er tinglyst hjemfaldspligt på ejendommen, hvilket indebærer, at kommunen har ret, men ikke pligt, til at tilbagekøbe grunden i 2064. Det er muligt at frikøbe hjemfaldspligten for ca. kr. 377.000, men dette er ikke et krav — alene en mulighed.
R223
Hovedvejen 118
2600 Glostrup