Her udbydes en skøn 3-værelses lejlighed i populær bebyggelse. Lejligheden er beliggende i et populært kvarter og i kort afstand fra Ro's Torv, stationen og centrum.
Lejligheden:
Når man kommer til bebyggelsen, så er det tydeligt at her bliver passet på tingene og at der er tale om en yderst veldrevet ejerforening. Her er flotte fællesarealer, fælles parkering og et godt naboskab. Ejendommen er opført i 1962 i røde sten og med rødt tegltag.
Indretningen:
Man bydes velkommen i en pæn og lys opgang. Fra opgangen er der adgang til en
rummelig entre med god plads til overtøjet, og adgang til resten af lejligheden. I den vestlige del af lejligheden er der to skønne stuer en-suite, hvor der er mulighed for at etablere et soveværelse i det ene. Herudover er der et godt soveværelse med indbygget skabe, samt et pænt lyst badeværelse med brus. Lejligheden indeholder ligeledes et sort moderne køkken med diverse hårde hvidevarer til.
Området:
Gyvelvej er med rette et populært område. Her er bager, pizzeria og svømmehallen lige ved døren. Herudover er der under en kilometer til indkøb i både Føtex, Rema1000, Lidl og Netto. Roskildes hyggelige shoppingscenter Ro's Torv er kun ca. 700 meter fra opgangsdøren. Her finder du spændende forretninger, hyggelige cafeer og skønne restauranter. Roskilde station og Roskilde centrum er kun lidt over en kilometer fra lejligheden.