Nu udbydes flot og velholdt ejendom i 1. række med panoramaudsigt over Lillebælt til salg. Med én af byens bedste beliggenheder på en lukket vej og i kort afstand til alle hverdagens fornødenheder såsom skole, daginstitution, motorvejsnettet, handlemuligheder m.m.
Udsigten er netop et kapitel
.. Læs mere...
Nu udbydes flot og velholdt ejendom i 1. række med panoramaudsigt over Lillebælt til salg. Med én af byens bedste beliggenheder på en lukket vej og i kort afstand til alle hverdagens fornødenheder såsom skole, daginstitution, motorvejsnettet, handlemuligheder m.m.
Udsigten er netop et kapitel for sig. I har kig henover byen og til den Ny Lillebæltsbro, hvorfra I kan følge den daglige trafik af sejlbåde og skibe på vandet med Fyn som baggrund.
Ejendommen er opført i 1987 og fremstår med et samlet boligareal på 117 m2, hvoraf 50 m2 i kælderen er godkendt til beboelse. Nuværende ejer har fået opført huset og har beboet ejendommen i 39 år.
Villaen er logisk indrettet, hvilket giver en god sammenhæng imellem opholdsrum og værelser.
Ejendommen fremstår i stueplan med entre, gæstetoilet med gulvvarme, pænt lyst køkken med spiseplads i åben forbindelse til alrum og stuen samt udestue. De store vinduespartier i stuen giver et fantastisk lysindfald og man får nærmest serveret Lillebælt ind i huset da ejendommen kun ligger et " stenkast " væk fra Lillebælt. Stueplan vil være samlingspunktet for hele familien og i gode venners lag.
Kælderen som er højloftet fremstår med 81 m2 hvoraf 50 m2 er godkendt til beboelse og fra de 2 store værelser er der stadigvæk flot udsigt til Bæltet. Kælderen fremstår med 2 værelser, badeværelse med gulvvarme, bryggers, depotrum samt et disponibel rum som i dag ses anvendt til soveværelse. Fra de begge værelser er der udgang til terrasse.
Endvidere er der tilhørende til ejendommen en udestue på 13 m2, carport på 19 m2 og udhus på 26 m2.
Bestil en fremvisning af denne skønne udsigtsvilla hos din lokale Realmælger Boligbutikken Fredericia på tlf.nr. 88 44 20 70
.
.. Læs mindre...